Nejbohatší muž v Babyloně

27. ledna 2015 v 9:17 | Jan Kuchyňka
Knihu "Nejbohatší muž v Babyloně" napsal George S.Clason již v r. 1926. V této knize se dovíte to, co nás ve škole neučili - bohužel ani na S.Š., dokonce ani na V.Š.E. Nejlépe to popisuje sám autor v předmluvě:
"Prosperita národa záleží na finančním úspěchu každého jedince. Tato kniha se zabývá osobním zdarem každého z nás, protože blahobyt je výsledkem lidských snah a schopností. Klíčem k úspěchu je správná příprava, v níž by měly být v souladu naše názory a činy.
Kniha by měla přispět k naplnění peněženek a k dobrému pochopení ekonomických zákonů, měla by nabídnout rady těm, kteří se snaží uspět při získávání, udržení a rozšiřování kapitálu.
Vrátíme se tedy do Babylonu, kolébky civilizace, kde se zrodily i základy finančnictví, které jsou uznávany a užívány dodnes.
Autor by si velice přál, aby je čtenáři přijali a s jejich pomocí vyřešili své problémy. Těm, kteří se o získané poznatky podělí s přáteli, zaměstnanci nebo partnery, srdečně děkuje. Důkaz, že úspěchu dosáhnl člověk, který zkušenosti a zásady použil v praktickém životě, mu přináší největší zadostiučinění.
Babylon se stal nejbohatším městem starověku, protože jeho obyvatelé byli nejbohatšími lidmi své doby. Uměli ocenit hodnotu peněz, znali zákon o zisku a tvorbě úspor, řídili se pravidlem, že peníze dělají peníze. Dokázali to, po čem všichni toužíme - mít bezpečné zajištěnou budoucnost."
Nejlepší kniha, která byla na téma bohatství napsána. Je vynikající inspiraci a návodem, jak zbohatnout!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama