ŽIVOTNÍ POSLÁNÍ

20. ledna 2015 v 9:44 | Jan Kuchyňka
Můj životní příběh I.
7.třída ZŠ Hovorany. Jaro roku 1972. Paní učitelka zadala úkol. Napište ÚVAHU. O čem chcete. Venku byl nádherný slunečný den. Těšil jsem! Až skončí vyučování. Doma udělám nejnutnější povinnosti. Naškrábu úkoly. Pomůžu něco rodičům a hurá ven. Příroda. Hřiště. Hry! A už děvčata se začala "plést" do života. Nádherné roky!
ÚVAHA! PROČ? O ČEM? A najednou tužka sama napsala nadpis: "PROČ NEJSEM ŠŤASTNÝ?" . Psal jsem o tom, že nemohu být šťastný, když jsou stále války. Lidé si ubližují. Devastují přírodu. Děti umírají hlady. Budu šťastný až se to změní. Budu se snažit to vše změnit. Ocenění 1/3. 1 za úvahu. 3 za pravopis.
Tehdy jsem ani netušil. Stanovil jsem si cestu. Smysl života. Pomáhat lidem. Chránit přírodu. Měnit svět k lepšímu...
Uplynulo 43.let. Svět se hodně změnil. Věda. Technologie. Lety do vesmíru. Internet. Globalizace. Vměšování. Stále umírají děti a lidé nemocemi, hladem, ale i ve válkách. Nedávno v Jugoslávii. Teď na Ukrajině. Zodpovědní podněcují nenávist. Zaslepeni mocí. Penězi.. Rozděl a panuj! Znič a buduj! Chléb a hry. Většina mlčí. Jedinci burcují. NĚKDY NĚCO NĚKDO je musí spojit. Až pak budou změny.
Taky jsem se změnil. JSEM ŠŤASTNÝ! S lidmi s kterými jsem a žiji. Miluji. Stále chci měnit svět a věřím, že se nám to daří. Pomáhám nejbližším i neznámým. Pomohl jsem vytvořit několik smysluplných projektů spolek a Soběstačnost.
Spolupracuji s organizací - práce z domova - která mě inspiruje. Věří v jiný způsob myšlení. Mění svět k lepšímu. Dělá smysluplné věci jednoduše a srozumitelně. Vede lidi ke spolupráci, sdílení, zaměstnanosti, soběstačnosti, nezávislosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama